Radom ul. Londyńska 8 48 385 15 42
Polish English German Russian
poniedziałek, 15 październik 2018 06:00

Jakość i elastyczność produkcji to główne korzyści płynące z zastosowania maszyn CNC. Kto po nie nie sięga, ten zostaje daleko w tyle

Autor
Ocena
(0 głosów)

Głębokie i dynamiczne przemiany, jakie następują wokół nas, wymagają ciągłej gotowości do tego, by w porę się do nich dostosowywać. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju produkcji przemysłowej. Różne zestandaryzowane elementy możemy dziś bez problemu otrzymywać w dowolnych ilościach i atrakcyjnych cenach, niezależnie od tego, skąd muszą zostać przywiezione. Co zatem pozostaje szansą dla małego zakładu? Elastyczność produkcji, dzięki której będzie mógł odpowiedzieć na każde niecodzienne zapotrzebowanie, a także wysoka jej jakość.

 

Potrzeba czegoś nowego? Dziś to żaden problem

Rozwój mikrokomputerów (oczywiście wg ówczesnej terminologii, bo dziś miniaturyzacja poczyniła dużo dalsze postępy), jaki nastąpił w latach 70-tych i później spowodował, że raczkująca technologia CNC w ciągu kolejnych dekad opanowała świat. Jej powszechność stanowi jednak wielką szansę także, a może przede wszystkim, dla małych wytwórców. Konieczność każdorazowego, czasochłonnego ustawiania urządzeń w sposób podporządkowany cechom konkretnego wytwarzanego wyrobu powodowała, że produkcji masowej nie mogła równać się pod względem opłacalności żadna inna. Dziś ten dystans ulega znacznemu skróceniu. Koszt realizacji niestandardowych zamówień radykalnie zmalał i łatwiej jest poszukiwać rozwiązań dokładnie odpowiadających konkretnym potrzebom i tworzyć wyroby zupełnie nowe. Maszyna, która z równą łatwością wykona większą serię identycznych elementów, jak i wiele niepowtarzalnych, staje się więc obowiązkowym wyposażeniem zakładu, który ma mieć zdolność do elastycznej produkcji, czyniącej go gotowym do szybkiego zrealizowania każdego zamówienia w konkurencyjnej cenie. To jest główna cecha, która powoduje, że maszyny CNC dają możliwości, którym nigdy nie dorówna zespół najbardziej nawet doświadczonych, zręcznych i wykwalifikowanych fachowców, dysponujących jednak archaicznym parkiem maszynowym. To jednak jeszcze nie wszystko.

Każdy wyrób może być dokładnie taki, jak w projekcie

Jedną ze słabości wykonywanej na starych maszynach małoseryjnej produkcji, mogła być jej niska powtarzalność, w bardzo ścisły sposób zależna od umiejętności pracowników. Nowoczesne urządzenia o komputerowym sterowaniu numerycznym problem ten całkowicie rozwiązują. Wprowadzone do nich dane zostają zrealizowane z idealną dokładnością, a proces obróbki znajduje się pod stałą kontrolą. Liczba elementów do wykonania nie ma już żadnego znaczenia - CNC daje pewność, że pierwszy i ostatni będą identyczne. Dzięki tej niezrównanej precyzji można w krótkim czasie od razu uzyskać wyrób dokładnie odpowiadający zamówieniu, zyskując zaufanie kolejnych kontrahentów.

Pewną barierę może jednak stanowić koszt zakupu nowych maszyn CNC, który dla niektórych przedsiębiorców stanowi poważne wyzwanie. Automaten Technik Polska wychodzi im jednak naprzeciw, dostarczając egzemplarze najlepszych marek, których stan techniczny został wnikliwie sprawdzony. Nie trzeba ryzykować zakupu niepewnych urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przeczytane 55 razy ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 15 październik 2018 06:12

Skomentuj

Upewnij się, że wpisałeś wszystkie wymagane informacje, oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.