Radom ul. Londyńska 8 48 385 15 42
Polish English German Russian
środa, 25 lipiec 2018 08:48

Obróbka ze skrawaniem na 110% , czyli przegląd najlepszych tokarek na rynku!

Autor
Ocena
(1 Głos)

Tokarki CNC to jedne z najpopularniejszych urządzeń w zakładach przemysłowych. Ich prędkość, ilość stacji oraz typ sterowania to czynniki, które wpływają na to, którą maszynę wybrać do swojego zakładu produkcyjnego. Zatrzęsienie produktów na polskim rynku sprawia, że trudno znaleźć ten najlepszy. Wszystkie firmy rekomendują swoje urządzenia jako te, które biją wszystkie inne na głowę, jednak warto przekonać się, w co warto zainwestować, by później nie musieć mierzyć się z niezadowolonymi klientami, czy nie tracić kolejnych pieniędzy na naprawy serwisowe.

 

Trwałe tokarki poprzeczne. Nie tak łatwo je znaleźć

Wśród tokarek poprzecznych, jednym z najlepszych modeli zdecydowanie jest INDEX-G 200. Pierwszym atutem jest przelot wrzeciona, który wynosi aż 60 mm. Doskonale współpracuje on z podajnikiem materiału INDEX MBL 65/3700. Dodatkowym plusem jest również bardzo sprawnie działający transporter wiórów. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością oraz relatywnie łatwą obsługą.

Równie godnym polecenia jest model NAKAMURA WT-250 MMY. Model może poszczycić się jeszcze większym zakresem przelotu wrzeciona, niż poprzedni opisany przez nas produkt – bo aż 65 centymetrów. Oprócz tego, otrzymujemy tu wrzeciono przechwytu o długości 52 milimetrów. W obu urządzeniach mamy 2x 12 stacji z napędem, a także bardzo dobrze funkcjonujący transporter wiórów, jednak wspomniany już większy przelot wrzeciona sprawia, że Nakamura jest jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Tokarki wzdłużne z silnikiem wysokiej jakości

Pierwszy model, który powinien znaleźć się na celowniku przedsiębiorstw wykorzystujących urządzenia tokarskie, to z całą pewnością tokarka TSUGAMI. Przelot wrzeciona maszyny to 12 milimetrów. Z pewnością przekonuje również typ sterowania Fanuc LE1 oraz 10 stacji narzędziowych. Dodatkowo, otrzymujemy także 7 stacji narzędziowych przeznaczonych do przechwytu. Urządzenie charakteryzuje się również bardzo dobrą jakością silnika do wrzecion oraz doskonałą trwałością wszystkich podzespołów. Godna polecenia dla zakładów, które stawiają na dużą żywotność i wydajność tokarek.

Z nieco mniejszych modeli zaproponować można TORNOS ENC 164. Trochę starszy model od poprzednika, w dalszym ciągu świetnie sprawdzi się w zakładach tokarskich. Sterowany trybem Fanuc 0-TT Tornos zaopatrzony jest w 2 aparaty wiertarskie oraz bardzo sprawny podajnik materiału FMB Mini Turbo 3000.

Czy warto zainwestować w używane tokarki?

Tokarki CNC używane przez dłuższy czas pozwalają operatorowi określić swoje możliwości. Używane sprzęty są dobrym pomysłem także dlatego, że doskonale widoczna jest ich trwałość oraz opieranie się działaniu czasu. Wymieniona powyżej maszyna Tornos wyprodukowana została w 1991 roku, a wciąż stanowi pełnowartościową maszynę, godną polecenia dla każdego zakładu. Co więcej, dotarte już używane maszyny są z punktu widzenia oszczędności dużo bardziej ekonomiczne. Zdecydowanie polecamy przekonanie się do używanych urządzeń!

Przeczytane 273 razy ostatnia modyfikacja: czwartek, 16 sierpień 2018 07:51