Radom ul. Londyńska 8 48 385 15 42
Polish English German Russian
Tokarki

Tokarki (7)

Eksploatacja tokarki wymaga zaopatrzenia w wiele rodzajów części zamiennych. Związane jest to zarówno z postępujących zużywaniem się ich wszystkich w trakcie wykonywanej pracy, z drugiej z różnorodnością zadań, jakie mogą stać przed jej użytkownikiem. Trudno wskazać mniej i bardziej istotne fragmenty konstrukcji urządzenia – tylko należyta dbałość o całokształt jego stanu przełoży się na wysoką jakość uzyskiwanych wyrobów i brak kłopotów w użytkowaniu. Jednym z newralgicznych drobiazgów są tulejki zaciskowe.

Dokonujący się wciąż rozwój technologiczny w obszarze mechanizacji produkcji z jednej strony pozwala nam uzyskiwać efekty dawniej niedostępne, z drugiej podnosić wydajność tych czynności, które mamy już dawno opanowane. W im większym stopniu dany zakład będzie korzystał z możliwości urządzeń nowej generacji, tym większe ma szanse na sprostanie presji rynku. Warto więc po nie sięgać, tym bardziej, że wcale nie musi to być inwestycja niosąca ze sobą ogromne koszty.

Głębokie i dynamiczne przemiany, jakie następują wokół nas, wymagają ciągłej gotowości do tego, by w porę się do nich dostosowywać. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju produkcji przemysłowej. Różne zestandaryzowane elementy możemy dziś bez problemu otrzymywać w dowolnych ilościach i atrakcyjnych cenach, niezależnie od tego, skąd muszą zostać przywiezione. Co zatem pozostaje szansą dla małego zakładu? Elastyczność produkcji, dzięki której będzie mógł odpowiedzieć na każde niecodzienne zapotrzebowanie, a także wysoka jej jakość.

Każde urządzenie mechaniczne składa się z ogromnej ilości elementów, również ruchomych, z których wiele ulega w trakcie eksploatacji zużyciu. Nie inaczej jest z tokarką. Regularne kontrolowanie jej stanu i typowanie części nadających się do wymiany należy do elementarnych czynności, dzięki którym będzie ona mogła pracować bez przeszkód i przynosić zysk wyposażonemu w nią zakładowi.

W wielu dziedzinach życia utarło się już niejako, że tylko całkowicie fabrycznie nowy sprzęt jest gwarancją poprawnego działania i trwałości urządzenia. Nie inaczej mówi się o tokarkach czy automatach tokarskich. Według powszechnej opinii, kupowanie używanego sprzętu jest bardzo ryzykowne i nigdy tak naprawdę nie wiemy, czy kupujemy pełnowartościowy produkt. Jest to błędne założenie, a zależy używanego sprzętu i korzyści z jego zakupu są niezwykle oczywiste. Dlaczego warto kupować tokarki z drugiej ręki? Jakie są zalety sprzętu, który ma już na liczniku jakiś okres wysługi? Jak ustrzec się przed ewentualnymi zakupowymi wpadkami?

Tokarki CNC to jedne z najpopularniejszych urządzeń w zakładach przemysłowych. Ich prędkość, ilość stacji oraz typ sterowania to czynniki, które wpływają na to, którą maszynę wybrać do swojego zakładu produkcyjnego. Zatrzęsienie produktów na polskim rynku sprawia, że trudno znaleźć ten najlepszy. Wszystkie firmy rekomendują swoje urządzenia jako te, które biją wszystkie inne na głowę, jednak warto przekonać się, w co warto zainwestować, by później nie musieć mierzyć się z niezadowolonymi klientami, czy nie tracić kolejnych pieniędzy na naprawy serwisowe.

Tokarki to urządzenia poddawane bardzo dużym przeciążeniom i pracujące na wysokich obrotach. Najczęściej działają w otoczeniu, które jest bardzo podatne na zmiany temperatur, wilgoć, a także w obecności innych maszyn, który wytwarzają wióry, opiłki i inne skutki uboczne procesu produkcyjnego. Niestety, w wielu przypadkach prace konserwacyjne są zaniedbywane i podchodzi się do nich lekceważąco. Jest to pierwszy i najważniejszy błąd oraz najprostsza droga do wydatku na nową maszynę, lub bardzo dużych kosztów związanych z naprawą czy remontem. Istnieje jednak kilka uniwersalnych sposobów na to, by przedłużyć życie naszej maszyny i utrzymywać ją w stanie zdatnym do ciężkiej pracy. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.