Radom ul. Londyńska 8 48 385 15 42
Polish English German Russian
Tokarki

Tokarki (3)

W wielu dziedzinach życia utarło się już niejako, że tylko całkowicie fabrycznie nowy sprzęt jest gwarancją poprawnego działania i trwałości urządzenia. Nie inaczej mówi się o tokarkach czy automatach tokarskich. Według powszechnej opinii, kupowanie używanego sprzętu jest bardzo ryzykowne i nigdy tak naprawdę nie wiemy, czy kupujemy pełnowartościowy produkt. Jest to błędne założenie, a zależy używanego sprzętu i korzyści z jego zakupu są niezwykle oczywiste. Dlaczego warto kupować tokarki z drugiej ręki? Jakie są zalety sprzętu, który ma już na liczniku jakiś okres wysługi? Jak ustrzec się przed ewentualnymi zakupowymi wpadkami?

Tokarki CNC to jedne z najpopularniejszych urządzeń w zakładach przemysłowych. Ich prędkość, ilość stacji oraz typ sterowania to czynniki, które wpływają na to, którą maszynę wybrać do swojego zakładu produkcyjnego. Zatrzęsienie produktów na polskim rynku sprawia, że trudno znaleźć ten najlepszy. Wszystkie firmy rekomendują swoje urządzenia jako te, które biją wszystkie inne na głowę, jednak warto przekonać się, w co warto zainwestować, by później nie musieć mierzyć się z niezadowolonymi klientami, czy nie tracić kolejnych pieniędzy na naprawy serwisowe.

Tokarki to urządzenia poddawane bardzo dużym przeciążeniom i pracujące na wysokich obrotach. Najczęściej działają w otoczeniu, które jest bardzo podatne na zmiany temperatur, wilgoć, a także w obecności innych maszyn, który wytwarzają wióry, opiłki i inne skutki uboczne procesu produkcyjnego. Niestety, w wielu przypadkach prace konserwacyjne są zaniedbywane i podchodzi się do nich lekceważąco. Jest to pierwszy i najważniejszy błąd oraz najprostsza droga do wydatku na nową maszynę, lub bardzo dużych kosztów związanych z naprawą czy remontem. Istnieje jednak kilka uniwersalnych sposobów na to, by przedłużyć życie naszej maszyny i utrzymywać ją w stanie zdatnym do ciężkiej pracy. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich.